Horizon4Poland ’23 – „Partnership is the new leadership”

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w największym w Polsce wydarzeniu matchmakingowym – Horizon4Poland’23 zorganizowanym przez Branżowe Punkty Kontaktowe pod hasłem: „Partnership is the new leadership”.

Dwudniowa konferencja odbyła się 21-22 listopada 2023 r. w Fabryce Norblina w Warszawie.

Była to druga edycja wyjątkowego na skalę krajową wydarzenia, które drugi już raz zgromadziło grono innowatorów poszukujących partnerów do projektów B+R z programu Horyzont Europa. Udział w spotkaniu umożliwia polskim podmiotom dołączenie do społeczności liderów innowacji w ramach partnerstw europejskich, łącząc polskie firmy, przedsiębiorstwa, klastry, instytucje naukowo-badawcze z zagranicznymi partnerami, aby z jednej strony zwiększyć ich aktywność i szanse w konkursach Horyzontu Europa, z drugiej wesprzeć w procesie pozyskiwania środków na innowacje.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 500 osób – przedstawicieli nie tylko polskich, ale i europejskich naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli biznesu, innowatorów, przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz 12 Partnerstw europejskich: w tym EIT Health, którego Politechnika Śląska jest partnerem.

Spotkanie było świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz zainicjowania współpracy pomiędzy polskimi instytucjami naukowo-badawczymi, przedsiębiorstwami w obszarze innowacji w Polsce z partnerstwami europejskimi i partnerami zagranicznymi, aby współtworzyć najbardziej innowacyjne rozwiązania na skalę europejską.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie pod adresem: Horizon4Poland’23 – Info (b2match.io)

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone