Nauka dla sportu – nowy wymiar współpracy!

Problem nadwagi oraz otyłości wśród dzieci i młodzieży w Polsce od wielu lat rośnie i obecnie dotyczy ponad 30 procent młodych ludzi. Przyczynia się do tego coraz popularniejszy trend spędzania wolnego czasu przed ekranami komputerów czy smartfonów. Nie małą rolę w tym zjawisku miał też lockdown w czasie pandemii COVID.

Jak dobrze wiemy, brak ruchu jest najkrótszą i najszybszą drogą do otyłości i wywołanych nią szeregu problemów zdrowotnych, w tym również w sferze emocjonalnej. Dlatego tez tak ważne jest podejmowanie wszelkich możliwych działań, dążących do odwrócenia tego trendu oraz aktywizacji ruchowej dzieci i młodzieży.

My również nie pozostajemy obojętni.

We wtorek mieliśmy przyjemność gościć Łukasza Żygadło, byłego rozgrywającego reprezentacji Polski w siatkówce oraz Zbigniewa Kałużę, prezesa zarządu firmy KAR-TEL oraz współwłaściciela klubu sportowego Piast Gliwice.

Wspólnie z Prof. Markiem Gzikiem, dyrektorem EHTIC, prof. Robertem Michnikiem, prodziekanem ds. współpracy i rozwoju Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz prof. Jackiem Jurkojciem z Katedry Biomechatroniki, dyskutowali na temat możliwości zbudowania systemu naukowego wsparcia oceny predyspozycji sportowych oraz postępów treningu sportowego dzieci i młodzieży.

Włączenie nowoczesnych technologii do treningu sportowego otwiera szereg nowych możliwości w obszarze wsparcia młodych zawodników, oceny ich kondycji fizycznej, doskonalenia umiejętności czy eliminacji błędów.

Jesteśmy przekonani, że połączenie sił, wiedzy i doświadczenia przedstawicieli obu dziedzin przyniesie przyszłym pokoleniom sportowców wymierne korzyści.

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone