Wizyta Rektora uczelni rwandyjskiej INES Ruhengeri!

8 maja 2023 r. Politechnika Śląska gościła Fr Dr Baribeshya Bosco, przedstawiciela Ruhengeri Institute of Higher Education, uczelni partnerskiej Politechniki Śląskiej w Rwandzie.

Gospodarzem tej wizyty ze strony Politechniki Śląskiej był prorektor ds. infrastruktury i promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, a podczas wizyty kontynuowane były rozmowy na temat szerszej wzajemnej współpracy międzynarodowej.

Rektor INES Ruhengeri odwiedził m.in. Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej, Wydział Automatyki Elektroniki i Informatyki, Wydział Budownictwa, a także Wydział Inżynierii Biomedycznej oraz European HealthTech Innovation Center.

Gospodarzami spotkania w zabrzańskim kampusie był dziekan wydziału prof. Zbigniew Paszenda, prodziekan ds. współpracy i rozwoju prof. Robert Michnik, kierownik Katedry Informatyki Medycznej i Sztucznej Inteligencji prof. Ewa Piętka, a także z-ca dyrektora EHTIC prof. Marcin Kaczmarek. Gość z Rwandy był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury naukowo-badawczej i technologicznej zlokalizowanej w laboratoriach naszego centrum. W trakcie spotkania omówiono także potencjalne możliwości współpracy w zakresie dydaktycznym, naukowym, czy wspólnych publikacji z uczelnią w Rwandzie.

Uczelnia INES Ruhengeri to stosunkowo młoda uczelnia niepubliczna, otwarta na wszelkiego rodzaju formy współpracy zdalnej czy stacjonarnej z instytucjami na całym świecie. Politechnika Śląska zawarła z INES Ruhengeri porozumienie o współpracy w 2022 roku. To dynamicznie rozwijająca się placówka badawczo-dydaktyczna, którą tworzą ludzie otwarci na wiedzę i rozwój.

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone