Współpraca z Uniwersytetem Wolverhampton

Pod koniec maja odwiedził nas Dr Michael Gerges, Associate Dean Recruitment and International z University of Wolverhampton z Wielkiej Brytanii.

Wizyta związana była z podpisaną w ubiegłym roku przez Politechnikę Śląską umową o współpracy z brytyjskim uniwersytetem, i miała na celu identyfikację nowych obszarów do podejmowania wspólnych działań.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w osobach prodziekanów prof. Pawła Badury, prof. Roberta Michnika, zastępcy kierownika Katedry Biomechatroniki, prof. Wojciecha Wolańskiego oraz dyrektora EHTIC, prof. Marcina Kaczmarka. W spotkaniu uczestniczył również prof. Marek Salamak z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, który jest inicjatorem współpracy z brytyjską uczelnią w obszarze wspólnych publikacji naukowych.

W trakcie spotkania mieliśmy możliwość poznać strukturę i działalność Uniwersytetu Wolverhampton oraz przedstawić zasoby Wydziału oraz infrastrukturę EHTIC, a przez to zidentyfikować potencjalne obszary i możliwości do wspólnych działań na różnych płaszczyznach. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk zaowocowała nowymi inspiracjami do rozwoju.

Cieszymy się, ze możliwości współpracy z tak ambitnym i zaangażowanym Partnerem!

Współpraca zapowiada się obiecująco!

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone