HomeLaboratoriaLaboratorium chemiczne

Laboratorium chemiczne

Komora rękawicowa Glovebox Vigor Gas, praca w atmosferze N2, Ar2

Komora rękawicowa to zaawansowane urządzenie umożliwiające prowadzenie procesów badawczych i czynności wymagających kontrolowanego środowiska lub atmosfery w bezpiecznej, szczelnie wyizolowanej przestrzeni roboczej. Urządzenie to służy do ochrony pracowników przed szkodliwymi substancjami w miejscu pracy, lub do ochrony produktów i procesów wykonywanych we wnętrzu komór rękawicowych. 

Opiekun laboratorium

dr inż. Damian Nakonieczny

Damian.Nakonieczny@polsl.pl
pok. 109, Zabrze

Wstrząsarka laboratoryjna Ø200 mm LPzE-2e 
– do mieszania i konfekcjonowania materiałów sypkich

LPzE-2e to wstrząsarka do sit o średnicy od 199 do 225 mm.  Może być stosowana do przesiewania maksymalnie 3 kg materiału sypkiego w analizie na sucho lub na mokro. Jest to najmniejszy laboratoryjny przesiewacz z napędem elektromagnetycznym firmy MULTISERW-Morek. Bezpośrednio z panelu sterującego można ustawić i zapamiętać: czas przesiewania, interwał i amplitudę drgań w celu uzyskania powtarzalnych wyników analizy sitowej.

wyparka

Wyparka rotacyjna Rotavapor R-100

Wyparka rotacyjna Rotavapor R-100 stanowi rozwiązanie zaspokające podstawowe potrzeby dla prowadzenia procesu destylacji z niezawodną jakością BUCHI.
  • Rotavapor R-100 posiada wytrzymałą konstrukcję zapewniającą niezawodność pracy, dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości.
  • Szybką i ergonomiczną obsługę zapewnia ręczny podnośnik ze wspomaganiem.
  • Łatwe mocowanie i zdejmowanie kolby destylacyjnej zapewnione jest dzięki obrotowemu zaczepowi Combi-Clip.
  • Modułowa konstrukcja pozwala na stworzenie prostego w obsłudze zestawu zintegrowanego z pompą próżniową i kontrolerem oraz  termostatem cyrkulacyjnym (chiller). 
  • Możliwość wykorzystania łaźni grzewczej do innych aplikacji.
  • Dostępna szeroka gama dodatkowych akcesoriów.

Mortar Mixer EN196-1

Mieszarka została zaprojektowana do mieszania zapraw i past cementowych przede wszystkim zgodnie z wymogami norm. Łopatka mieszająca ma ruch planetarny i jest napędzana przez silnik z mikroprocesorem, który umożliwia regulację prędkości i wstępnie ustawionych programów, aby spełnić wszystkie wymienione normy EN i ASTM, programy zaprojektowane na zamówienie lub tryb ręczny.

Wysokociśnieniowy autoklaw laboratoryjny Carl Roth

Urządzenie służy do sterylizacji różnorodnych materiałów w systemie pionowym. Komora, obudowa oraz pokrywa autoklawów pionowych wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. 

Zestaw pieców muflowych do obróbki termicznej w atmosferze otoczenia oraz gazów obojętnych

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone