HomeLaboratoriaPracownia oceny psychofizycznej

Pracownia oceny psychofizycznej

System Noraxon Ultium EMG

System Noraxon Ultium EMG wraz z peryferiami i oprogramowaniem umożliwia bezprzewodowy, 8-kanałowy pomiar aktywności elektrycznej mięśni oraz pomiar aktywności ruchowej czujnikami inercyjnymi IMU, z minimalną częstotliwością próbkowania 2048 Hz, wykorzystując w tym celu nieinwazyjne elektrody powierzchniowe. Dodatkowo, zamienne z odprowadzeniami EMG, system Noraxon Ultium wyposażony jest we wkładki do butów w różnych rozmiarach pozwalających na rejestrację sił nacisku stopy na podłoże od 0 do 52 N/m2, 2 sztuki elektrogoniometru umożliwiającego pomiar zakresu ruchomości oraz czujnik rejestracji częstości oddechowej i tętna osoby badanej.

Opiekunowie laboratorium

dr inż. Marcin Bugdol

Marcin.Bugdol@polsl.pl
Pok. 213 Zabrze

ARGUS ETVision System

System do śledzenia kierunki patrzenia ARGUS ETVision System – urządzenie umożliwia bezinwazyjną, mobilną rejestrację oraz późniejszą dokładną analizę położenia i ruchów gałek ocznych, w kolejnych chwilach. Zawiera miniaturowe kamery okularowe, wraz z zestawem diod, obserwujące każde oko niezależnie oraz kamerę rejestrującą scenę przed uczestnikiem. Kluczowymi parametrami uzyskiwanymi podczas rejestracji ww. urządzeniem są zmiany szerokości źrenicy, wysokości tęczówki (to pozwala nam na analizę tzw. mrużenia oczu) oraz momentów jak i częstości mrugania. Dodatkowo, ważnym elementem jest położenie środka źrenicy, ponieważ przy tak wysokiej dokładności rejestracji możliwe będzie, na etapie późniejszej analizy, wychwycenie punktów fiksacji oraz ich szybkich przesunięć (nagłej zmiany miejsca pola widzenia, niewykrywanej przez mózg) czyli ruchów sakkadowych. Dodatkowo system ETVision wyposażony jest w zestaw szkieł korekcyjnych z soczewkami od -5 do +3 dioptrii.

ANT Neuro eegoTM sports

System do rejestracji sygnału elektroencefalograficznego ANT  Neuro eegoTM sports – system umożliwia w sposób nieinwazyjny i w pełni mobilny 64-kanałową rejestrację sygnału aktywności bioelektrycznej czynności mózgu za pomocą elektroencefalografu, z częstotliwością próbkowania 2048 Hz. System ten wyposażony jest także w pełny zestaw uruchomieniowy (czepki w 3 rozmiarach, elektrody, żele). 

Istnieje możliwość pełnej synchronizacji pomiarów ANT Neuro eegoTmsports z urządzeniem do śledzenia kierunku patrzenia Argus ETVision System.

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone