Dzień Otwarty na Wydziale Inżynierii Biomedycznej

15 grudnia 2022 r. na Wydziale Inżynierii Biomedycznej gościliśmy ponad 400 uczniów szkół średnich w ramach organizowanego Dnia Otwartego.

Program dnia był bogaty i różnorodny: zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów EHTIC, wykład popularnonaukowy w Audytorium Philips pt. „Co kryje się w cieniu, czyli pająk wpadł do tomografu”, prezentacje projektów przygotowane przez członków kół studenckich działających na wydziale: SKN Synergia, SKN Biomechatroniki BIOKREATYWNI, SKN BIOSOFT. To już druga tego typu impreza organizowana przez Wydział, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!

Chcemy zainteresować młodych ludzi tym bardzo ciekawym, interdyscyplinarnym kierunkiem kształcenia. Zapoznać z naszą ofertą dydaktyczną, pokazać całą bazę laboratoryjną i warunki w jakich mogą studiować. Nasza baza pozwala studentom rozwijać zainteresowania w obszarze informatyki, elektroniki, mechaniki i biomechaniki, biomateriałów czy różnego rodzaju materiałów i aplikacji stosowanych w medycynie – powiedział dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej prof. Zbigniew Paszenda.

Realizacja tak interdyscyplinarnego kształcenia na wydziale jest możliwa dzięki kompetentnej kadrze naukowo-dydaktycznej oraz odpowiedniej bazie laboratoryjnej, która w ubiegłym roku została wzbogacona o kolejnych kilkanaście laboratoriów zlokalizowanych właśnie w naszym centrum.

– Zasadniczym celem EHTIC jest oczywiście realizacja badań naukowych we współpracy z partnerami z otoczenia społeczno-gospodarczego, ale do tej współpracy zapraszamy również studentów. Uważamy, że najlepszy sposób zdobywania wiedzy to praca u boku doświadczonych naukowców i praktyków – podkreślił prof. Marek Gzik, dyrektor Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia.  

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia:

Galeria

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone