Sprawdź jak pracuje się w Philips!

Dlaczego warto pracować w Philips?

Jak wygląda praca inżyniera w firmie tworzącej przyszłość szpitali na świecie?

Jak tworzone i rozwijane są technologie, wykorzystywane w diagnostyce i leczeniu różnych chorób?

Na te i wiele innych pytań odpowiadali dziś w EHTIC specjaliści Philips Health Systems w Polsce.

Studenci z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej usłyszeli jak zmieniał się Philips przez 100 lat działalności w Polsce i dlaczego obecnie koncentruje swoją działalność na technologiach poprawiających jakość życia.

Najszerzej omawianym tematem były innowacyjne technologie w medycynie tworzone i udoskonalane przez Philips (z udziałem absolwentów politechniki śląskiej: rezonans magnetyczny bezhelowy, rezonans spektralny, czy angiografy i ich niezwykle szerokie spektrum zastosowania diagnostycznego i terapeutycznego w wielu dziedzinach medycyny. Ciekawostką była prezentacja możliwości wykorzystania technologii sztucznej inteligencji w onkologicznej diagnostyce pacjentów czy też technologii przyszłości nad którymi obecnie pracuje Philips – FORS czy HOLOLENS.

W drugiej części spotkania młodzież odwiedziła Śląskie Centrum Chorób Serca, w którym mogła z bliska zobaczyć (i dotknąć) zainstalowane tam angiografy.

Mamy nadzieję, że ziarno zostało zasianie i Ci młodzi ludzie w przyszłości zasilą szeregi inżynierów biomedycznych Philipsa.

Galeria zdjęć

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone