Wizyta w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach

W ostatnią środę przedstawiciele EHTIC prof. Marek Gzik i prof. Marcin Kaczmarek wraz z reprezentacją Philips – Hansem Hofstraatem, Edwinem van Ruttenem, Michałem Grzybowskim i Marcinem Bruszewskim, odwiedzili Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach.

Dlaczego to właśnie onkologia była celem wizyty?

Liczba zachorowań na nowotwory w Polsce w czasie ostatnich 30 lat wzrosła ponad dwukrotnie. Obecnie choroby te są drugą najczęstszą przyczyną zgonów po chorobach układu krążenia, powodując 27% zgonów mężczyzn oraz 24% zgonów kobiet. Wg. ostatnich prognoz, w niedalekiej przyszłości nowotwory staną się główną przyczyną zgonów w naszym kraju.

Spotkanie z dyrekcją Instytutu, prof. Krzysztofem Składowskim, prof. Barbarą Bobek-Billewicz oraz zespołem specjalistów w dziedzinie onkologii miało na celu zapoznanie się z aktualną sytuacją w obszarze onkologii oraz priorytetowymi potrzebami w zakresie prewencji i wnikliwej diagnostyki, a przede wszystkim – w zakresie dostępnych w Polsce terapii onkologicznych. Goście mieli okazję zapoznać się ze szczegółami działalności klinicznej oraz naukowo-badawczej gliwickiej Onkologii, a podczas krótkiej wycieczki po pracowniach – ze specjalistycznym sprzętem badawczym, diagnostycznym oraz terapeutycznym wykorzystywanym w Instytucie.

Spotkanie to pozwoliło na identyfikację obszarów badawczych, w ramach których możliwe będzie rozpoczęcie obiecującej współpracy.🤝

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone