XII konferencja naukowa „Spersonalizowane metody leczenia wad rozwojowych i schorzeń u dzieci”

16 czerwca 2023 r. gościliśmy w EHTIC grono wybitnych lekarzy, specjalistów w dziedzinie leczenia wad rozwojowych oraz schorzeń u dzieci, a w szczególności chirurgii rekonstrukcyjnej klatki piersiowej.

To już XII spotkanie naukowe dotyczące tego tematu, w tym roku zorganizowane w ramach Akademii Pediatrii z okazji 12-lecia działalności Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dzieci w Chorzowie.

W ramach spotkania mieliśmy przyjemność nie tylko uczestniczyć w ciekawych sesjach i wykładach ale także zaprezentować naszą infrastrukturę badawczo-rozwojową, która służy rozwijaniu technologii mających zastosowanie m. in. w tej właśnie dziecinie chirurgii.

Oddział od wielu lat blisko współpracuje z Politechniką Śląską, a Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej ma swój ogromny wkład w rozwój zabiegów rekonstrukcji klatki piersiowej, które przeprowadza się za pomocą opatentowanego przez naszą uczelnię stabilizatora kostnego.

Organizatorem wydarzenia byli: Politechnika Śląska oraz Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dzieci w Chorzowie.

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu ”Assist Med. Sport Silesia”

Media Społecznościowe
Kontakt

Europejskie Centrum
Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia

© 2024 EHTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone